Rajska sukienka

3

Uszycie sukienki, którą wam dzisiaj przedstawiam, było dla mnie nie lada wyzwaniem. Nie miałam pewności , czy efekt końcowy będzie spełnieniem moich wyobrażeń . Inspiracją do jej uszycia było zdjęcie z magazynu modowego, a cena znajdująca się przy kreacji -1200zl- była dodatkowym motywatorem, że muuusi się udać. Zaczęłam od wyboru odpowiedniego materiału. Najczęściej kupuję go internetowo w sprawdzonej hurtowni. Materiał nie był tani, po rozłożeniu rekompensował jednak rajskim upstrzeniem swoją cenę. Okazało się, że był prześwitujący, zaopatrzyłam się więc w podszewkę bawełnianą w kolorze ecru. Na szycie dałam sobie zapas 3 tygodni (zaznaczam iż na co dzień pracuję na etacie).  Nie lubię pracować pod presją czasu, gdyż właśnie wtedy nic nie wychodzi.  Największym problemem było przygotowanie formy góry sukienki, odsłaniającej całe plecy. Oczywiście posiadam kontrukcje podstawowych wyrobów odzieżowych (spódnica, spodnie, bluzka) na własne wymiary przygotowane wcześniej na zajęciach z konstruowania (praca mozolna przydatna jednak na długie lata- no chyba, że nasze wymiary odrobinę się zdeaktualizują ;) ). Korzystam z tych foremek, wprowadzając pewne modyfikacje i dostosowuję je do konkretnego projektu.

Po kilku próbach wyrysowaną formę odbiłam na materiale i z lekkim drżeniem ręki wycięłam górną część sukienki.  W szyciu planowanie i spokój to podstawa sukcesu. Każdego dnia  małymi kroczkami  dążyłam do realizacji marzenia ze zdjęcia.

2 W tym momencie pragnę dodać, że żakiecik też jest mojego autorstwa. Wykonałam go z cieniutkiej eko-skórki. Krój prosty, jednak odpowiedni to tak urozmaiconej sukienki. 4Nie będę opisywała dokładnie sposobu szycia. Dodam jedynie, że dwie warstwy góry- siateczkową oraz podszewkę – zszyłam od środka, stosując przekantowania, tak aby nie musieć bawić się w pliski. Dół był już  zdecydowanie mniejszym wyzwaniem. Uszyłam go naprawdę szybciutko. Postanowiłam zastosować liczne marszczenia materiału w pasie (zarówno w podszewce jak i  w materiale siateczkowym), aby mojej filigranowej figurze optycznie dodać trochę krągłości ;).

6 7 8 9 10 11Mam nadzieję, ze i Wam sukienka się spodobała.

Muszę przyznać, że mój występ w przedstawionej kreacji na weselu przyjaciółki wzbudził niemałe zainteresowanie ;).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.