Kwalifikacje zawodowe – cel osiągnięty

Są w życiu takie sprawy, o które warto walczyć. Są też w życiu takie chwile, dla których warto żyć. Spełnione marzenia czy ukryte pragnienia niewątpliwie należą do jednych i drugich.

Trwało to nieco dłużej niż się spodziewałam, ale odebrałam w końcu certyfikat z egzaminu potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W jakim zawodzie, to chyba jasna sprawa;) Jeszcze kilka lat temu nie sądziłam, że będę w stanie dopiąć swego. Życie jest jednak pełne niespodzianek i dlatego właśnie jest takie piękne.  Zdając maturę, a później będąc na studiach ekonomicznych, nawet przez myśl mi nie przeszło, że moja droga rozwoju zawodowego zboczy w zupełnie innym kierunku. Ciągłe poszukiwania siebie i tego, co sprawi mi największą radość sprawiły, że ukończyłam jeszcze kurs dietetyki (ogromna ilość niezwykle przydatnej wiedzy ), a także zdobyłam uprawnienia instruktorskie ze specjalizacją „nowoczesne formy rekreacji ruchowej”.  Wiedziałam jednak, że muszę jeszcze trochę postarać się, aby odnaleźć zajęcie, z którym będę mogła się całkowicie zidentyfikować, które w pełni będzie w stanie oddać moją naturę.

Po czasie z przekonaniem mogę stwierdzić, że to dopiero uczestnictwo w krawieckim kursie zawodowym, zakup maszyny, odważne (lecz nie zawsze udane) próby pierwszych projektów dodały mi skrzydeł. Teraz szycie jest oderwaniem od codziennych zajęć, pożytecznym wykorzystaniem wolnego czasu, a nawet lekarstwem na zmęczenie po ciężkim dniu w pracy. Wystarczy kilka dni rozłąki z maszyną, a już zaczynam czuć się nieswojo. To co najbardziej mnie fascynuje w całej tej zabawie z szyciem, modą i projektowaniem, to nigdy niewyczerpujące się pomysły i inspiracje.

Tytuł „krawca” zobowiązuje i nie mogę już sobie pozwolić na jakiekolwiek „wpadki” krawieckie ;P. Mam jednak chrapkę na więcej … Czekam na kontynuację kursu. Drugi etap obejmuje w większej mierze umiejętności z zakresu projektowania. Powiększenie wiedzy w tym zakresie jest jak najbardziej pożądane.

Untitled

1 Komentarz

  1. Izuś! GRATULACJE!!! Z takim wynikieeeeem??? Wooow a byłaś taka niepewna tego egzaminu, czy rzeczywiście wszystko poszło dobrze…
    No i proszę bardzo!
    JEST!
    Cel osiągnięty :-)

    Jeszcze raz gratuluję i powodzenia nadal! :-*

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.